دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶,Jan 22 2018
تحقیر ترامپ در قانون منع ورود مسلمانان به آمریکا/ آزمایش‌های موشکی سایه جنگ را از سر کشور دور می‌کند یک کارشناس مسائل سیاسی:

تحقیر ترامپ در قانون منع ورود مسلمانان به آمریکا/ آزمایش‌های موشکی سایه جنگ را از سر کشور دور می‌کند

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: آزمایش‌های موشکی نه‌تنها لطمه‌ای به سیاست‌خارجی دولت وارد نمی‌کند، بلکه با ایجاد رعب در دل دشمنان، سایه جنگ و تهدید را از سر ملت و دولت دور خواهد کرد.

دکتر مهدی زارع کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار لادستان، درباره قانون منع ورود هفت کشور اسلامی به آمریکا گفت: اصولاً سیاست‌مداران ایالات متحده آمریکا به شدت تحت تأثیر سیاست‌های لابی‌های صهیونیستی و سیاست‌مداران اسرائیل قرار دارند. آن‌ها در این زمینه به شدت تمایل دارند که به نحوی از انحاء وفاداری خود را به رژیم اسرائیل ثابت کنند. و در این زمینه از هم سبقت می‌گیرند.

 

وی افزود: ترامپ و مشاورانش با قرار دادن ایران در کنار شش کشور جنگ‌زده همانند عراق، سوریه، یمن، سومالی، سودان و لیبی قصد تحقیر کشورمان را داشتند که با واکنش جدی افکار عمومی جهانی، این هدف از همان ساعت‌های اول این فرمان با شکست مواجه شد. و با رأی قاضی فدرال، این ترامپ بود که عملاً تحقیر شد و چهره ایالات متحده آمریکا را در بین متحدانش به شدت مخدوش کرد و هزینه‌های سنگینی را برای آمریکا بر جای گذاشت.

 

این کارشناس مسائل سیاسی، درباره بازداشت کودک 5 ساله ایرانی در فرودگاه آمریکا تصریح کرد: آمریکا، کشوری چند فرهنگی است که اجرای قانون در آن بسیار متصلبانه و خشن صورت می‌گیرد. به عنوان مثال، آمریکا کشوری است که در کنترل بسیاری از ناآرامی‌ها به محض رؤیت اندکی خشونت علیه پلیس، نهایت خشونت توسط پلیس به‌کار می‌رود.

 

دکتر زارع ادامه داد: در این مورد نیز، پلیس آمریکا با رفتاری غیرانسانی و بازداشت پسربچه 5 ساله، چهره انعطاف‌ناپذیر و متصلبی را به نمایش گذاشت که لیبرالیسم آمریکایی را در نگاه جهانیان، مسخره جلوه می‌دهد. به نظر بنده این اقدامات در دوران ترامپ بیشتر خواهد شد و این آغازی برای پایان هژمونی خواهد بود.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان در پاسخ به این سؤال که چرا کشورهای عربی در لیست کشورهای هدف قرار نگرفته‌اند، گفت: نظام آمریکا، نظامی کاپیتالیستی و مبتنی بر سرمایه‌داری است. و اتفاقاً ترامپ نیز خودش یک سرمایه‌دار است. قطعاً آمریکا و ترامپ به‌عنوان سمبل آمریکای کاپیتالیست، سعی می‌کند در کنار راهبردهای کلان، منافع اقتصادی آمریکا را هم در اولویت قرار دهد.

 

وی تأکید کرد: کشورهای عربی به‌عنوان منبع پول‌های بادآورده نفتی، مقاصد جذابی برای سیاست‌مدارانی چون ترامپ هستند. پس انتظار اینکه ترامپ، علناً با این کشورها وارد چالش شود، وجود ندارد. به علاوه اینکه این کشورها امروزه، جزء متحدین ناپاک رژیم اسرائیل هستند که این خود، دلیلی بر عدم تمایل آمریکا برای ورود به این بحث است.

 

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه نظر شما درباره آزمایش‌های موشکی ایران چیست، تصریح کرد: در نظام بین‌الملل، یک قاعده قطعی وجود دارد که این نظام جهانی، نظامی ناامن و مبتنی بر خودیاری است. به عبارت دیگر کشورها خودشان باید امنیت خودشان را تأمین کنند.

 

دکتر زارع افزود: به علاوه اینکه ما در منطقه‌ای قرار داریم که شاهراه حوادث و به قول برخی از دانشمندان غربی، قلب دنیا است. یعنی اگر ما به دیگران کاری ندشته باشیم، به معنای آن نیست که قدرت‌های بزرگ هم کاری با ما ندارند. برعکس، کشورهای این منطقه، همواره محل تاخت‌وتاز قدرت‌های بین‌المللی در چند صد سال اخیر بوده‌اند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: به نظر بنده، نه‌تنها آزمایش‌های موشکی، لطمه‌ای به سیاست‌خارجی هیچ دولتی وارد نخواهد کرد، بلکه با ایجاد رعب در دل دشمنان پلید این مرز و بوم، سایه جنگ و تهدید را از سر ملت، دولت، و در مجموع منافع ملی دور خواهد کرد.


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تحقیر ترامپ در قانون منع ورود مسلمانان به آمریکا/ آزمایش‌های موشکی سایه جنگ را از سر کشور دور می‌کند

آخــریـــن اخبـــــار