چهارشنبه ۲۷ دي ۱۳۹۶,Jan 17 2018
حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ عملی به همه گزینه‌های روی میز آمریکا بود امام جمعه لارستان:

حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ عملی به همه گزینه‌های روی میز آمریکا بود

امام جمعه لارستان گفت: حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ عملی به لفاظی‌های سردمداران نظام سلطه و همچنین همه گزینه‌های روی میز مسؤولان آمریکایی بود.

به گزارش لادستان، حجت‌الاسلام موسوی‌خرم امام جمعه لارستان در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر لار، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت زهرا(س)، برپایی مراسمات فاطمیه در این ایام را جزو وظایف دینی و اعتقادی مردم دانست و افزود: طبق روایات اگر همه زنان عالم را در نظر بگیرید، بهترین آن فاطمه است.

 

وی افزود: امام علی(ع) فرمود که اگر قرار باشد همه فضائل و محاسن اخلاقی را در یک‌جا مجسم کنند، ثمره آن حضرت فاطمه‌(س) می‌شود.


موسوی‌خرم عامل حمایت مردم از انقلاب اسلامی را در راستای مکتب اهل بیت بودن آن خواند و تأکید کرد: هر نهضتی که در دنیا اتفاق می‌افتد، همانند همه پدیده‌ها دارای آفات و آسیب‌هایی است که نفوذ اندیشه‌های بیگانه، یکی از آن آسیب‌هاست.


وی نفوذ به دین را از دو طریق دوست و دشمن دانست و افزود: ترس از دین باعث می‌شودکه دشمنان خود را به رنگ دین کرده و افکار خود را با نشانه اسلام در جامعه تزریق کنند و نفوذ دیگری از طریق دوستان صورت می‌گیرد که چون ارتباط با عالمان دینی ندارند آنچه خوششان آید، وارد دین می‌کنند.


امام جمعه لارستان آسیب دیگری که دین را تهدید می‌کند، تجددگراییِ افراطی دانست و تأکید کرد: افرادی سعی بر به‌روزرسانی دین دارند و چیزهایی را وارد دین می‌کنند که جزو دین نیست و از طرفی مواردی را از دین مطرح نمی‌کنند تا مبادا عده‌ای خوششان نیاید و این یکی دیگر از آفات انقلاب و دین است و برای اینکه اصل دین سالم بماند؛ یا باید دین‌شناس باشیم و یا با عالمان آگاه در ارتباط باشیم و در همان مسیر نیز حرکت کنیم.


وی آخرین آفتی که انقلاب را تهدید می‌کند، ناتمام گذاشتن نهضت‌ها دانست و تصریح کرد: طبق روایات، جهاد با نفس جهاد اکبر است و اگر بخواهیم یک انقلاب پایدار بماند، باید با اخلاص شروع و استمرار یابد و اگر چنین نشد، آن انقلاب و جامعه دچار آفت خواهد شد.


این عالم دینی حضور حماسی و توأم با بصیرت مردم در راهپیمایی 22 بهمن را تأکید بر استمرار راه عزت و اقتدار دانست و اظهار داشت: این حضور حماسی یعنی پاسخ عملی به لفاظی‌های سردمداران نظام سلطه، خصوصاً رئیس‌جمهور معلوم‌الحال و جدید آمریکا و این عمل یک پاسخ عملی به همه گزینه‌های روی میز و داخل ذهن همه مسؤولان آمریکایی بود.


موسوی‌خرم در پایان در جواب تهدیدات مسؤولان آمریکایی گفت: ملت ایران همانند اهل بیت، آغازگر جنگ نخواهد بود، ولی اگر تعرضی صورت گیرد، پاسخش پشیمان‌کننده، خشن و دردناک خواهد بود.

 

منبع: روابط‌عمومی دفتر امام جمعه لارستان


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ عملی به همه گزینه‌های روی میز آمریکا بود

آخــریـــن اخبـــــار