دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶,Jan 22 2018
خروج پتروشیمی جهرم از فارس صحت ندارد/ تنها پروژه اتان‌گیری مهر خارج می‌شود رئیس کمیسیون عمران مجلس:

خروج پتروشیمی جهرم از فارس صحت ندارد/ تنها پروژه اتان‌گیری مهر خارج می‌شود

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم جهرم در خانه ملت، شایعات در مورد انتقال پالایشگاه جهرم به خارج از استان فارس را رد کرد و گفت: تنها پروژه اتان‌گیری شهرستان مهر به عسلویه منتقل می‌شود.

به گزارش لادستان، پس از انتشار اخبار مختلف مبنی بر خروج و انتقال پتروشیمی‌های هفت‌گانه استان فارس به منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی که واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت، محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران و نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: پروژه احداث پتروشیمی جهرم، فسا و داراب مانند گذشته به قوت خود باقی است و بحث انتقال آن‌ها به خارج از استان مطرح نیست.

رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: تنها صحبت از انتقال پروژه استحصال اتان از گاز که بنا بود مجاور پالایشگاه پارسیان در شهرستان مهر احداث شود مطرح است و سایر پروژه‌ها طبق زمان‌بندی در حال اجراست.

رضایی با اشاره به اینکه پروژه استحصال اتان در پالایشگاه پارسیان مهر قرار بود درنهایت خوراک پتروشیمی‌های پایین‌دستی فارس نظیر جهرم را تأمین کند، گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیاء به‌عنوان پیمانکار 3 پروژه پتروشیمی جهرم، فسا و داراب متعهد و در حال اجرای این پروژه‌هاست و تأمین خوراک نیز جزئی از تعهدات است که با مشکلی مواجه نیست، چراکه درهرصورت با انتقال پروژه اتان‌گیری از مهر به عسلویه نیز باز خوراک پتروشیمی‌های فارس از عسلویه به جهرم و سایر شهرستان‌ها منتقل خواهد شد، لذا از این موضوع تنها شهرستان مهر متضرر خواهد شد که ما نیز مخالفت خود را با این اقدام اعلام کرده‌ایم.

وی افزود: با کمک صندوق توسعه ملی برای احداث پتروشیمی جهرم گشایش LC صورت گرفته و سفارش تجهیزات هم ثبت‌شده که هم‌اکنون منتظر ورود دستگاه‌های مختلف از خارج از کشور برای آغاز عملیات اجرایی پروژه هستیم.

عضو مجمع نمایندگان فارس بار دیگر با ابراز مخالفت با خروج هرکدام از این پروژه‌ها از استان فارس تصریح کرد: خروج هرکدام از این پروژه‌ها درنهایت به ضرر همه‌ی استان است


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

خروج پتروشیمی جهرم از فارس صحت ندارد/ تنها پروژه اتان‌گیری مهر خارج می‌شود

آخــریـــن اخبـــــار