شنبه ۳۰ دي ۱۳۹۶,Jan 20 2018
از شور انتخاباتی خود بکاهید...؟! درآمد کوتاهی بر مناظره اول

از شور انتخاباتی خود بکاهید...؟!

در اولین مناظره آنچنان دعواهای قبایل به رُخ ملت کشیده شد، که گویا دو همکلاسی در مقطع ابتدایی و نهایتاً راهنمایی، به جان هم افتاده و همدیگر را مَتَلک باران کرده اند. البته با شناخت قبلی از دو نامزد منظور، انتظار اختلاف نظر جدی و مبنایی، نهایت خوش خیالی ست.آنچه مشاهده شد، چیزی جز تِکه پرانی های تلافی جویانه ی باقی مانده از مناظره 92 نبود.
نماینده تام اصولگرایان، آمده تا به قول خودش «کاری کنم که روحانی نتواند از جایش بلند شود»!!!
مناظره روز جمعه، تصویری بود کامل و بی کم و کاست از رقابت چندین ساله ی جناحین راست و چپ!


آنجا که تنها وجه تمایز نماینده چپ و نماینده راست، تنها و تنها بر سر فرمان حمله ی گازانبری بود، باید تا انتهای ماجرا را می خواندیم که روزی بنا به سنت دیرینه شان، متفق القول برای 15 سالِ 80 میلیون ایرانی، نسخه ی ذلت و حراج کشور پیچیده و پس از توافق، حاصل کار یکدیگر را به هم تبریک و دست مریزاد گویند!


مناظره اول، فضای 90 دقیقه ای رقابت سرخابی ها را در چارچوب سبز رنگی به نمایش گذاشت، که شب قبلش در مهمانی اسپانسر مالی مشترک شان بگو بخند کرده اند و شب بعدش هم در منزل کاپیتان آبی ها به شب نشینی گذرانده اند.


لیک این حَنای بی رنگ شده آنقدر تهوع آور است که کُری خوانی های قرمز و آبی، فضا را از رقابت «انقلابی – غیرانقلابی» به سمتی بُرد که دو نگاه اشبَه به همدیگر، در اینکه کدامیک در اجرای مدیریت لیبرالی و توسعه گرای شان، بیشتر گاف داده است، برای هم رجزخوانی کنند.


البته که مدل مدیریتی این حضرات، فی نفسه گاف آفرین هست، تقصیر از خودشان نیست؛ لیکن آنچه به عنوان خطر جدی احساس می شود، نهادینه شدن دعواهای غیرمبنایی و قدرت خواهانه، جای رقابت های اصیل و ریشه ای، که حداقل یک سمتش حرف دل انقلاب را بزند و باطناً به آن ها ایمان داشته باشد و سابقه اش ناقض تمام ادعایش نباشد.


و الا حضراتی که سخنگوی تفکرات جریان فسادآلود و نفع گرای لیبرالی باشند، میشوند دو سمت یک مبارزه ی پوچ برای کرسی، و ما مشعوف از این سیرک جذاب، باید در مظلومیت این انقلاب، پایکوبی هم کنیم!!!


از نتایج افشاگری ها و یکی زدن – یکی خوردن های روز جمعه تنها این بود که، به حرف چند ماه پیش رئیس شورای شهر پایتخت، نائل بیاییم: «اگر علیه هم حرف بزنیم، مطمئن باشید همه بازنده خواهیم بود.»!

نهایتاً بهتر است در معرفیِ نماینده ی انقلاب دقت مان را بیشتر کنیم. انقلاب آنقدرها هم بی مؤلفه نیست!


باشد مفصل تر، برای آینده ای نزدیک...
به امید تحقق انقلاب

"محمدحسین صبوری"


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

از شور انتخاباتی خود بکاهید...؟!

آخــریـــن اخبـــــار