شنبه ۳۰ دي ۱۳۹۶,Jan 20 2018
فشار خطرناک ترامپ به ایران/ کمک به اصولگرایان را متوقف کنید لس آنجلس تایمز؛

فشار خطرناک ترامپ به ایران/ کمک به اصولگرایان را متوقف کنید

ادبیات غیر منسجم آمریکا در قبال ایران به نفع آمریکا نیست و این روند می تواند در آینده نزدیک به نفع اصولگرایان تمام شود.

روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز در گزارشی توافق برجام و موضع گیری های دولت ترامپ در قبال ایران پرداخت و نوشت: ادبیات غیر منسجم آمریکا در قبال ایران به نفع آمریکا نیست و این روند می تواند در آینده نزدیک به نفع اصولگرایان تمام شود.

 

 این روزنام آمریکایی نوشت: از زمان روی کار آمدن ترامپ، وی بخاطر موضع گیری های خود در مورد برخی کشورها با مشکلات زیادی روبرو شده است. او همچنان نتوانسته است به بسیاری از شعارهای خود در زمان مبارزات انتخاباتی جامه عمل بپوشاند.

 

این منبع آمریکایی در ادامه افزود: موضع گیری های ترامپ در مورد ایران نیز اینگونه بوده است و وی سیگنال های متفاواتی را که می تواند باعث به خطر افتادن توافق هسته ای بشود را ارسال کرده است و همچنین موضع گیری های غیر منسجم وی می تواند موجب دور شدن آمریکا از متحدانش شده و همچنین موجب قدرتمند تر شدن اصولگرایان در ایران بشود. هرچند که نگرانی های ترامپ در مورد برخی برنامه های ایران در منطقه قابل قبول است اما باید پذیرفت اکنون ایران در زمان حساسی قرار دارد.

 

لس آنجلس تایمز در ادامه نوشت: گزارش های اخیر آژانس هسته ای و همچنین بسیاری از اندیشکده ها و موسسات حاکی از این است که ایران به نفس برجام عمل کرده است و موضع گیری های ترامپ بعضا می تواند به ضرر غرب تمام شود. ترامپ حتی می تواند قدم های دیگری را برای دلسرد کردن ایران در ماجراجویی های تهران در زمینه آزمایش موشک های قدرتمند بردارد اما مشکل اینجاست که برخی در دولت وی و همچنین در کنگره خواهان فشار بیشتر به ایران هستند که این امر می تواند موجب برهم خوردن توافق هسته ای بشود.

 

این روزنامه در پایان نوشت: ترامپ بر این باور است که با فشار به ایران در زمینه توافق هسته ای، می تواند موجب توقف این کشور بشود این در حالی است که این فشار بسیار خطرناک بوده و علاوه بر این ایران روی کاغذ به تمامی تعهدات خود عمل کرده است.


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

فشار خطرناک ترامپ به ایران/ کمک به اصولگرایان را متوقف کنید

آخــریـــن اخبـــــار