شنبه ۳۰ دي ۱۳۹۶,Jan 20 2018
 ماموستا شیرزادی: اظهارات بابت بیکاری جوانان کردستانی از ‌دولتمردان انتقاد داریم

ماموستا شیرزادی: اظهارات "روحانی" در مناظره سوم با شریعت اسلام همخوانی نداشت/دولت ‌به نخبگان اهل سنت ظلم کرد

امام جمعه مریوان گفت: اظهارات و موارد مطرح شده در آخرین مناظره از سوی فردی که شخص دوم مملکت است با شریعت اسلام همخوانی نداشت و جائز نبود.

ماموستا مصطفی شیرزادی با اشاره به موارد مطرح شده در مناظر سوم از سوری "روحانی" گفت: از دیدگاه شرع اسلام مناظره اینطور نیست و اظهارات و موارد مطرح شده در آخرین مناظره از سوی فردی که شخص دوم مملکت است با اسلام همخوانی نداشت و جائز نبود.

امام جمعه مریوان تصریح کرد: مناظره‌ای که تخریب کردن شخصیت افراد در آن باشد از دیدگاه نظر شریعت اسلام هیچ‌وقت جائز نیست و فرد باید برنامه‌های خود را ارائه بدهد و به طرف مقابل اهانت نکند.

وی با بیان اینکه «مباحثه، مجادله و مناظره» با هم فرق دارند، گفت: مباحثه و مناظره جای خود دارد اما به حرف‌های ناروا گفتن و تخریب کردن شخصیت افراد را مجادله می‌گویند که از نظر دین اسلام نیز مضموم است.

ماموستا شیرزادی افزود: باید کاندیداها در تبلیغات خود شأن افرادهای دیگر و اخلاق و چهار چوب قانون را رعایت کنند و هیچ‌کسی فراتر از قانون نمی‌تواند صحبت کند.

وی اظهار کرد: حضرت رسول اکرم (ص) با آن همه صحت، شأن و جایگاه که داشتند اما حرمت و عزت همه مردم را نیز نگه می‌داشت.

بابت بیکاری جوانان کردستانی از همه دولتمردان انتقاد داریم

امام جمعه مریوان با اشاره به آمار بالای بیکاری در کردستان، گفت: بابت مسئله بیکاری جوانان کردستانی از همه دولتمردان انتقاد داریم و بارها اعلام کرده‌ایم که بیکاری بلاهای دیگری به دنبال دارد و وجود دولت هم برای این است که برای این جوانان بیکار شغل و اشتغال ایجاد کند.

وی گفت: از دیدگاه دین اسلام شغل واجب است و مسئولان کردستانی باید زمینه کار و اشتغال برای جوانان فراهم کنند و بابت این مشکلات انتقاد داریم چراکه این جوانان فارغ‌التحصیل نباید بیکار و خانه‌نشین باشند.

امام جمعه مریوان با اشاره به ضعف دولت یازدهم خاطر نشان کرد: همه مشکلات و وضعیت معیشت مردم آشکار، واضح و قابل مشاهده است.

دولت یازدهم به نخبگان اهل سنت ظلم کرد

وی با اشاره به وعده‌ها و شعارهای انتخاباتی "روحانی" مبنی بر استفاده از نخبگان و ظرفیت‌های جوانان کردستانی، گفت: دولت یازدهم به اهل سنت ظلم کرد و این هم حقیقت دارد و قوم کُرد هم همانند اقوام دیگر جزو ایران اسلامی و همیشه پشتیبان نظام بوده‌ایم و هستیم.

ماموستا شیرزادی افزود: ما مردمان کردستان برای نظام جمهوری اسلامی خون داده‌ایم و نظام را دوست داریم اما باید دولتمردان، کردستان را نیز در نظر بگیرند و از ما ظلم نکنند.

منبع: تسنیم


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ماموستا شیرزادی: اظهارات "روحانی" در مناظره سوم با شریعت اسلام همخوانی نداشت/دولت ‌به نخبگان اهل سنت ظلم کرد

آخــریـــن اخبـــــار