شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷,Mar 24 2018
یک بام و دو هوای آقای نماینده سکوت های ابهام آمیز و مواضع دوگانه

یک بام و دو هوای آقای نماینده

مقصود از این عرایض، تناقضات رفتاری حضرتعالی ست که معمولاً در آنها سنخیت یکسانی دیده نمی شود و شائبه ی وجود اهدافی جدا از آنچه عیان هست را به وجود آورده.

تقریبا می دانیم که در عُرف، نماینده مجلس شورای اسلامی را وکیل می نامند. و این هم جای اثبات و استدلال ندارد، که از ملزومات وکیل، یک یا تعدادی موکل است.

اگر از اصل 156 هم بگذریم، و همچون برخی وکلا، از توصیه رهبر انقلاب مبنی بر لزوم شفافیت عملکرد مسئولین برای مردم [29 شهریور 88] هم به میل همان حضرات مسئول عبور کنیم، بازهم می توان به پشتیبانی همان عبارت «موکل»، از وکلای مجلس مان، سؤال کنیم؛ و به حق است اگر جدیت مان در دریافت پاسخ، طلبکارانه نیز باشد.

بنابراین، غیرمنتظره نیست اگر از نماینده مان، درباره ی عملکردش در دقیقه به دقیقه ی وکیل بودنش بپرسیم.

و یا از او بخواهیم که فیش حقوقی خود را به پاس وکالتش به انتشار موکلین بگذارد...

و یا سؤال کنیم که در فلان یکشنبه ی رأی گیری برای حساس ترین تصمیم مجلس شورا در سه دهه ی اخیر، نظر حیاتی ایشان مثبت بود یا منفی؟ و طبق حقوق اجتماعی و دینی، طبق قانون و طبق عُرف، پاسخ بگیریم!

تا اینکه پس از 2 سال و دَم دَم انتخابات و به لطف صندوق های رأی، نظر آریِ نماینده مان به خسارت محض را از رسانه ها مطلع شویم!!!

 

شفاف بودن رأی همین تک نماینده شهرستان نسبت به تمامی مصوبات و تصمیمات همان مجلس نیز، جزو حقوق موکلین و رسالت وکیل است.

 

اکنون، به لطف عبور از همه آنها، شاهد رفتارهایی از نماینده مجلس مان هستیم، که بسان گذشته، نیاز به شنیدن توضیح از سوی منتخب سال 94 احساس می شود.

 

جناب آقای جعفرپور، در دفاع از وزیر فرهنگ پیشنهادی دولت، به خلق تعبیرات و اصطلاحاتی پرداخته اند که با واقعیت حاشیه سازی های این وزیر، کمی متعارض است.

هر چند بعید میدانیم صرف جلسه داشتن عباس صالحی امیری با اعضای کمیسیون فرهنگی (و محتویات آن جلسه)، دلیل محکمی بر این مواضع باشد!

نماینده ای که 4 سال در عضویت کمیسیون فرهنگی بوده و اخیراً رئیس کمیسیون شده است، چگونه می تواند در نطق خود کمترین زمان را به گزارش عملکرد نداشته ی وزیر مطبوع خود در حوزه انتخابیه اش اختصاص دهد؟!!!؟

 

صالحی امیری که در سابقه ی گذشته اش،بیش از فعالیت فرهنگی، فعالیت امنیتی می درخشد، چگونه توسط نماینده ی مدعی فرهنگ، با عبارات متملقانه ای نظیر «فرزند فرهنگ»! حمایت می شود؟!

 

جناب آقای نماینده؛

مقصود از این عرایض، تناقضات رفتاری حضرتعالی ست که معمولاً در آنها سنخیت یکسانی دیده نمی شود و شائبه ی وجود اهدافی جدا از آنچه عیان هست را به وجود آورده.

ولیکن برای ما دیگر عجیب نیست که اصولگرایان به تناسب بادبان های شان، منافع شان را در هم جهتی با نیروهای نزدیک به آن باغی جستجو کنند.

جناب دکتر جعفرپور؛

بهتر نیود جای تعریف داستان غول و حمله ی غول(!)، میفرمودید کدام مسئول فرهنگی(!)، همین 3 ماه پیش، نیمی از ملت ایران را خشونت طلب معرفی کرد و توهین هایش به هنرمندان پای صندوق رأی، منجر به اعتراض بسیاری از آنها شد؟!؟

 

نماینده اصولگرای لارستان، خنج و گراش؛

موضع (یا بهتر بگوئیم، بی موضعیِ تان) حضرتعالی در قبال سند 2030، بیش از هرچیز دیگری شما را به هم جناحی ها شبیه کرده است!

جالب آنجاست که شما باوجود عضویت تان در شورای عالی انقلاب فرهنگی، کماکان در جرگه ی ساکتین آن شورا میباشید و عزمی جهت نام نویسی برای سخنرانی (له یا علیه آن سند) نداشتید!، اما صحن علنی را خرج پشتیبانی از وزرای امنیتی می کنید!

 

جناب آقای جعفرپور؛

بد نیست اندکی هم این روحیه ی دوگانه را کنار گداشته و مواضع تان را در قبال مسائل اصلی موجود در کشور شفاف کنید. گمان گنید هر روز انتخابات است!

شفافیت، هیچ ضرری ندارد...

 

 

به قلم: سردبیر


 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

یک بام و دو هوای آقای نماینده

 1. ناشناس می‌گه:

  مشکل اینجاست ک نماینده محترم استقلال نظری ندارند که منجر به موضع گیری صحیح شود. ایشان شخصیتی منفعل هستند و مشاوران یا بهتر بگوییم مشاور ایشان تمامی امور را رفع و رجوع می کنند

 1. ناشناس می‌گه:

  قابل تأمله!!!!!!!!!!!!!!!

 1. ناشناس می‌گه:

  قابل تأمله!!!!!!!!!!!!!!!

 1. ناشناس می‌گه:

  سلام.حرف شما درست نیست.کسی که پای صندوق رای به هنرمندان توهین کرد و سابقه امنیتی دارد،جناب رضا صالحی امیری است یعنی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد

 1. ناشناس می‌گه:

  سلام.حرف شما درست نیست.کسی که پای صندوق رای به هنرمندان توهین کرد و سابقه امنیتی دارد جناب رضا صالحی امیری است یعنی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد!!

آخــریـــن اخبـــــار