چهارشنبه ۲۷ دي ۱۳۹۶,Jan 17 2018
فراخوان مسئولان « جنوب فارس » به تهران به منظور شرکت در جلسه ستاد بازآفرينى شهری صورت گرفت؛

فراخوان مسئولان « جنوب فارس » به تهران

دومين جلسه ى ستاد بازآفرينى شهرهاى حوزه استحفاظى اداره كل راه و شهرسازى لارستان در سالن جلسات شركت مادر تخصصى عمران بهسازى شهرى ايران برگزار شد .

 

 

 

 

 

به گزارش لادستان، درفاصله كمتر از دوهفته و پس از برگزارى اولين جلسه در اداره كل راه و شهرسازى لارستان با حضور دكتر روستا عضو هيات مديره شركت مادر تخصصى عمران بهسازى اينبار و در دومين جلسه با هماهنگى اداره كل راه و شهرسازى لارستان فرمانداران ، روساى شوراى شهر و شهرداران لارستان ، خنج ، گراش و لامرد جهت پيشبرد مسائل به تهران فراخوانده شدند.

در اين جلسه روستا در خصوص راه اندازى ستاد بازآفرينى حوزه استحفاظي اين اداره كل كه شامل چهار شهرستان لارستان ، خنج ، گراش ولامرد است همگرايى و هماهنگى انها را كم نظير دانست و تاكيد كرد : با توجه به متفاوت بودن جنس مقولات بازآفرينى اين چهار شهرستان از ساير استان ، مستلزم نگاه ويژه ملى به منطقه جنوب فارس و ايجاد شبكه بارويكرد منافع مشترك هستيم . وى افزود : بحمدلله در اين چهار شهر با مسائلى مربوط به بافت تاريخى و بافت فرسوده شهرى و روستايي درگيريم و كمتر با معضلات حاشيه نشينى و سكونت گاه هاى غير رسمى مواجهيم.

 

روستا همچنين اداره كل راه و شهرسازى لارستان را به عنوان سومين پايلوت كارگروه تخصصى وقف درستاد ملى بازآفرينى دانست. در ادامه فرمانداران ، شهرداران و روساى شوراهاى لار ، خنج ، گراش و لامرد به طرح مسائل مربوط به بافت هاى فرسوده و تاريخى در شهر هاى خود پرداختند و پس از تشريح مشكلات موجود در منطقه نوبت به نماينده سازمان اوقاف رسيد تا ضمن اميدوارى نسبت به حل مسائل املاك موقوفى در محلات هدف بازآفرينى در كارگروه وقف ، خواستار تشكيل اين كارگروه در ستاد هاى شهرستاني شود .

 

 

سپس نماينده ى سازمان ميراث فرهنگى در اين جلسه عنوان كرد : پرداخت تسهيلات در جهت مقاوم سازى و مرمت خانه هاى در بافت تاريخى و ارائه تجربيات موفق پروژه هاى مشاركتى رويكرد سازمان ميراث فرهنگى است كه پيوندى در حوزه برنامه ريزى و بافت فرسوده و بافت تاريخى در ستاد هاى بازآفرينى شهرى است .

 

در بخش ديگر اين جلسه نوبت به نماينده سازمان شهردارى ها و دهيارى ها رسيد و تصريح كرد : بايستى محله بندى شهرهاى مد نظر در دستور كار قرار گيرد و ما نيز در خصوص تخصيص اعتبار و تجهيز منابع و ماشين آلات براى يك پروژه به عنوان پايلوت در اين منطقه بستر هاى لازم را فراهم خواهيم كرد . درپايان مديركل راه و شهرسازى اظهار داشت : استفاده از ظرفيت هاى قانوني و بودجه سالانه وقانون برنامه ششم توسعه و نيز فراهم آورى بخش خصوصى و حمايت از سرمايه گذاران رويكرد مناسبى است كه مى تواند نتايج زوده بازده اى را در بر داشته باشد .


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

فراخوان مسئولان « جنوب فارس » به تهران

آخــریـــن اخبـــــار