دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶,Feb 26 2018
بعضی موقع ها کار به چاقو کشی هم رسیده!/« پرســـتار » سـپر بلای مردم است/نیازمند 56 پرستار هستیم گفت و گوی « لادستان » با « پرستاران »؛

بعضی موقع ها کار به چاقو کشی هم رسیده!/« پرســـتار » سـپر بلای مردم است/نیازمند 56 پرستار هستیم

به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار با هماهنگی قبلی سری به بخش « اطفال » بیمارستان امام رضا(ع) لار زدیم تا ضمن تهیه یک گزارش تصویری از روند کار خستگی ناپذیرشان،گفتگویی هم با چند تن از پرستاران در خصوص مسائل و مشکلات پرستاری و همچنین جذابیت های کارشان داشته باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

مجله فرهنگی اجتماعی « لادستان » ضمن تبریک ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار به همه ی پرستاران و همچنین تقدیر و تشکر از همکاری پرستاران و سر پرستاران بخش اطفال و اورژانس و به خصوص مدیر خدمات پرستاری و مامایی بیمارستان امام رضا(ع) لار مخاطبان را دعوت به خواندن این گفتگو می نماید:

 

« عاطفه بهار » پرستار بخش اطفال با 5 سال سابقه پرستاری که طبق گفته خودش بدون علاقه وارد این حرفه شده است و کم کم به این رشته علاقه پیدا کرده است از سختی های کار پرستاری  می گوید:پرستاری تعطیلی ندارد،روز و شب  نداریم،خانه هم که هستیم فکرمان درگیر بیمار هست و...خلاصه اینکه در ایام های مختلف ما باید پرستاری کنیم.

 
 

وی با بیان اینکه سطح توقعات مردم از پرستاران بالا رفته است می گوید:بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت تعداد مراجعه کنندگان بیشتر شد ولی تعداد پرسنل هیچ تغییری پیدا نکرد و هر کسی هم که مراجعه می کند توقع دارد بیشترین خدمات را به بیمارشان ارائه دهیم شاید از نظر ما همه ی خدمات را به بیمارشان داده ایم اما از نظر همراه بیمار ما کم کاری می کنیم.

 

وی ادامه می دهد: در برخی مواقع که مشکلی برای بیمارشان پیش آمده را بزرگ  می کنند و شاید از نظر ما چیز مهمی نباشد ولی در برخی مواقع آمدن دعوا کردند و حتی کار به چاقو کشی و آسیب رساندن به وسایل بخش و پرتاب پرونده هم رسیده است.

در برخی مواقع که مشکلی برای بیمارشان پیش آمده را بزرگ  می کنند و شاید از نظر ما چیز مهمی نباشد ولی در برخی مواقع آمدن دعوا کردند و حتی کار به چاقو کشی و آسیب رساندن به وسایل بخش و پرتاب پرونده هم رسیده است.

 

 

« پرستار » سپر بلای مردم است

 

 

باقرپور « سر پرستار » این بخش در ادامه این صحبت ها با بیان اینکه در واقع « پرستار » سپر بلای مردم است می گوید: به دلیل اینکه مردم در موقع مراجعه روحیه مناسبی ندارند، امکانات بیمارستان کم باشه ،دکتر دیر بیاید همه ی اینها را دید پرستار می بینیند و همه ی توقعاتشان را از پرستار دارند.

 

 

وی در ادامه اظهار داشت:اگر موظفی 44 ساعت است بچه ها 70 یا 80 ساعت با تعداد بیماران زیاد در هفته کار می کنند برای مثال در بخش اطفال 40 مریض داریم با فقط چهار پرسنل که در شیفت شب دو پرستار می مانند یعنی هر پرستار باید مراقب 20 مریض باشد و همراهان بیمار هم انتظار دارند چندین بار به بیمارشان سر زده باشند که با این تعداد پرسنل امکان ندارد ولی پرستار همه ی بیماران را به یک چشم نگاه می کند و به همه چه آن کسی که شهری باشد یا روستایی و چه آن کسی که افغانی باشد برای ما هیچ فرقی نمی کند، این یکی از توقعاتی ست که  این موضوع قابل درک برای بعضی از همراهان نیست.

 

امکانات بیمارستان کم باشه ،دکتر دیر بیاید همه ی اینها را دید پرستار می بینیند و همه ی توقعاتشان را از پرستار دارند.

 

وی افزود:یکی دیگر از توقعات مردم این است که همه ساعات را ساعت ملاقات باشد و کسی جلوشان را نگیرند و اگر جلوشان را بگیری معترض می شوند در صورتی که ما صلاح بیماران را می خواهیم همان رفت و آمد زیاد باعث بروز   آلودگی در بخش و عفونت در اطفال می شود.

 

 

در ادامه مدیر خدمات پرستاری و مامایی بیمارستان امام رضا (ع) لارستان نیز درباره مشکلات پرستاران گفت:بخش اطفال جزء بخش هایی ست نیروی شیفت آن کم است البته همه بخش های ما با این مشکل روبرو هستند که این کمبود نیرو باعث کمتر شدن خدمات پرستاری به بیماران می شود.

 

 

بهارستانی با اشاره به اینکه تعداد کل پرستاران بیمارستان امام رضا (ع) لار 170 نفر است خاطرنشان کرد:با توجه به طرح تحول نظام سلامت و افزایش مراجعه کنندگان این تعداد پرستار کافی نیست  و ضمن اینکه تعداد تخت های بیمارستان از 124 تخت به 167 تخت فعال افزایش یافته است که این روند نیز متناسب با افزایش نیروی انسانی ما نبوده است.

 

 

بیمارستان امام رضا(ع) لار نیازمند 56 پرستار است

 

با توجه به طرح تحول نظام سلامت و افزایش مراجعه کنندگان این تعداد پرستار کافی نیست  و ضمن اینکه تعداد تخت های بیمارستان از 124 تخت به 167 تخت فعال افزایش یافته است که این روند نیز متناسب با افزایش نیروی انسانی ما نبوده است

 

وی همچنین با اشاره به افزایش تخت در بخش های مختلف و ایجاد بخش های جدید به بیمارستان گفت: افزایش نیروی انسانی باعث خدمات رسانی بهتر به بیماران می شود که در این خصوص تقاضای 56 پرستار را داشتیم که ما با این نیرو می توانیم حداقل نیازهایمان را برطرف کنیم البته معاون درمان دانشکده علوم پزشکی لارستان نیز در این خصوص همت خوبی داشته اند ولی جا برای گرفتن ردیف نداریم همه این ها بودجه می خواهد و این مهم پیگیری زیادی را می خواهد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در گذشته وقتی بیمار به اورژانس مراجعه می کرد شاید تا وقتی یک متخصص بر بالین بیمار حاضر می شد حداقل یک شب تا صبح طول می کشید چون متخصص حاضر نبود نصف شب بلند شود مریض را معاینه کند افزود:با اجرای طرح تحول نظام سلامت و با آمدن پزشکان مقیم رشته های مختلف خوشبختانه انتظار تعیین تکلیف بیماران بخش اورژانس و بخش های دیگر کمتر شده است.

 

یک سال است که مطالبات پرستاری پرداخت نشده است

 

حدود یک سال است که پرستاران ما بدون دریافت حتی یک ساعت حق اضافه کاری دارند کار می کنند در صورتی که طبق قانون ارتقای بهروری برای اینکه خدمات پرستاران را ارتقاء دهیم باید ساعت کاری و شب کاری ها را کاهش دهیم ولی به دلیل کمبود نیرو مجبوریم با این کیفیت کار کنیم

وی در پایان گفت:حدود یک سال است که پرستاران ما بدون دریافت حتی یک ساعت حق اضافه کاری دارند کار می کنند در صورتی که طبق قانون ارتقای بهروری برای اینکه خدمات پرستاران را ارتقاء دهیم باید ساعت کاری و شب کاری ها را کاهش دهیم ولی به دلیل کمبود نیرو مجبوریم با این کیفیت کار کنیم.

 


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بعضی موقع ها کار به چاقو کشی هم رسیده!/« پرســـتار » سـپر بلای مردم است/نیازمند 56 پرستار هستیم

  1. ناشناس می‌گه:

    تشکر از پرستاران زحمت کش ولی بعضی وقتا خداییش یه جوری با بیمار برحورد میکنن ادم لجش میگیره

  1. سرباز گمنام امام خامنه ایی می‌گه:

    دستشون درد نکنه به همه زحمتکشان بیمارستان ولی یه مشکلی هست بعضی از این پرستار ها متاسفانه متاسفانه خیلی به بیمار توجه نمیکندد و تا اگر هم چیزی گفتید که چرا توجه نمیکنید و همش با موبایل بازی و یا چت ویا.... انجام میدهی حتی دیگر بعضی از آن پرستاران زحمت کش سریعا هم عصابانی میشن و داد و بیداد و حرف های سال دوهزاری میزنند میخواستی بیمار نیاری و میخواستی ببریش درمانگاه دیگه و..... واقعا در مورد این گونه پرستاران کمی فکر و راه حلی تصمیم گیری بشه و بعضی از این پرستاران محترم و زحمت کش واقعا دلسوزی میکنند و خیلی خوب و عالی هم خدمت میکنند واقعا باید از این نوع پرستاران تشکر وقدردانی کرد

آخــریـــن اخبـــــار