يكشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶,Feb 18 2018
پروژه تغذیه مصنوعی و کنترل سیلاب روستای بیدشهر اوز لارستان به بهره برداری رسید با حضور معاون سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور:

پروژه تغذیه مصنوعی و کنترل سیلاب روستای بیدشهر اوز لارستان به بهره برداری رسید

با حضور معاون سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور، پروژه تغذیه مصنوعی و کنترل سیلاب روستای بیدشهر اوز لارستان به بهره برداری رسید.

 

 

 

 

 

 به گزارش لادستان روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ همزمان با هشتمین روز از دهه فجر، پروژه تغذیه مصنوعی و کنترل سیلاب روستای بیدشهر بخش اوز لارستان با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، دکتر حیدری پوری معاون سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور، دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان،خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، محمد حسین آتش افراز بخشدار اوز، منصور رضایی رییس اداره منابع طبیعی لارستان، ائمه جمعه و جماعات بخش اوز،شیخ ابونجمی امام جمعه خنج، امام جمعه، دهیار و شورای اسلامی بیدشهر، مسئولین و جمعی از مدیران محلی و قشرهای مختلف مردم به بهره برداری رسید.

 دکتر حیدری پوری معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مراسم بهره برداری از این طرح با بیان اینکه برای صیانت از مراتع، ساخت سازه های آبخیزداری امری ضروری است؛ گفت: این طرح با هدف تغذیه سفره های زیرزمینی و همچنین تامین قسمتی از آب شرب روستا، کاهش حجم روانابها و در نتیجه کاهش بروز سیلاب، تغذیه مصنوعی آبخوانهای منطقه و تقویت سفره های آب زیرزمینی و کاهش خطر خشکسالی،جلوگیری از انتقال رسوب بر روی محصولات کشاورزی و خاک های زراعی،تقویت پوشش گیاهی منطقه و کمک به اقتصاد بهره برداران و افزایش بهره وری اراضی کشاورزی،باغی و مرتعی و کاهش حجم و دبی سیلاب های مخرب در منطقه و جلوگیری از خسارت سیل اجرا شده است.

 مهندس محبی معاون منابع طبیعی استان فارس هم در خصوص مشخصات فنی این پروژه گفت: حجم آبگیری تغذیه مصنوعی بیدشهر به میزان حداقل 1 میلیون و125 هزار مترمکعب درسال  می باشد که کمک به حفظ آب و خاک و جلوگیری از فرسایش خاک می نماید.

وی اعتبار اجرای این پروژه را 15 میلیارد ریال با مشارکت خیرین محلی و دولت اعلام و اضافه کرد: مساحت حوضه آبریز این طرح 8200 هکتار و حجم عملیات خاکریزی و بتن ریزی به ترتیب 5500 متر مکعب و 145 متر مکعب است.

محبی ادامه داد: ارتفاع بند از پایین ترین نقطه  17 متر ، عرض تاج بند 1 متر و طول تاج بند 110 متر می باشد.

رضایی رییس اداره منابع طبیعی لارستان هم از مردم نیکوکار منطقه لارستان بزرگ خواست با توجه به بحران اب و نیاز به انجام و اجرای طرحهای تغذیه سفره های زیر زمینی ، در انجام و اجرای پروژه های آبخیزداری در کل منطقه مشارکت نمایند.

یادآور می شود سطح اراضی تحت پوشش این طرح حدود 2000 هکتار و تعداد بهره برداران 1000 خانوار با جمعیتی حدود 5000 نفر می باشد.


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

پروژه تغذیه مصنوعی و کنترل سیلاب روستای بیدشهر اوز لارستان به بهره برداری رسید

آخــریـــن اخبـــــار