چهارشنبه ۲۷ دي ۱۳۹۶,Jan 17 2018
نزاع بین جوامع اسلامی از جهل امت به وجود می‌آید مدیر مجتمع علوم دینی امام شافعی اوز:

نزاع بین جوامع اسلامی از جهل امت به وجود می‌آید

مدیر مجتمع علوم دینی امام شافعی اوز با اشاره به اینکه با بندگی و بینش و تقوا می‌توان به وحدت اسلامی دست یافت، گفت: آنچه می‌تواند تقوا و وحدت را از بین ببرد نزاع بین جوامع اسلامی است و این نزاع نیز از جهل امت به وجود می‌آید.

به گزارش لادستان، شیخ محمدصالح انصاری در چهارمین همایش ائمه جمعه و جماعت، علما و روحانیون اهل سنت استان فارس که در سالن شهید امامی فرمانداری لارستان برگزار شد، وحدت اسلامی را یک ضرورت دانست و اظهار داشت: همگی باید برای حفظ وحدت اسلامی چاره‌اندیشی کنند.

وی بابیان اینکه هر عالم دینی و هر انسان مسلمانی باید در حد خود این وظیفه را انجام دهد، افزود: بنا به آیات قرآن و روایات وحدت اسلامی دشمنان برای از بین بردن وحدت اسلامی دست به‌کار شده‌اند.

مدیر مجتمع علوم دینی امام شافعی اوز با اشاره به اینکه با بندگی و بینش و تقوا می‌توان به وحدت اسلامی دست یافت، تصریح کرد: آنچه می‌تواند تقوا و وحدت را از بین ببرد نزاع بین جوامع اسلامی است و این نزاع نیز از جهل امت به وجود می‌آید.

وی بابیان اینکه هرجایی که جهل باشد طغیان نیز به وجود می‌آید، ادامه داد: کسی که دارای جهل باشد خود را بی‌نیاز از خدا می‌داند و این افراد دارای علم نیستند پس باید علم و عمل و خداپرستی و معنویت کنار یکدیگر قرار گیرد تا انسان بتواند با دیگران زندگی مسالمت‌آمیزی داشته باشد و هرچند این انسان‌ها دارای یک دین و مذهب نیز نباشند اما طبق آیات قرآن برادر یکدیگرند.

انصاری بابیان اینکه علمی در مورد علما دارای ارزش است که دارای خشیه باشد و می‌تواند عالم مردم را به‌سوی وحدت دعوت کند، یادآور شد: آنجا که عالم دارای خشیه شد او یک الگو برای جامعه و مسیری برای نوجوانان و جوانان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در جهان هیچ عالم و دانشمندی نداریم که به کشتار جوانان و مسلمانان فتوا بدهد، تصریح کرد: این اتفاقاتی که می‌افتد افراد از اینترنت و ماهواره اطلاعات خود را دریافت می‌کنند.

مدیر مجتمع علوم دینی امام شافعی اوز بیان کرد: جوانی که علم خود را از ماهواره و اینترنت می‌گیرد و مرجعیتی به‌جز علما برای خود برمی‌گزیند به زن و فرزند و مردم فکر نمی‌کند و گروهی را درست و بقیه را مشرک می‌داند و درصدد حذف آن‌ها برمی‌آید که این ریشه بر جهل افراد دارد.

وی در پایان تأکید کرد: علما باید دارای بصیرت باشند که این امر باعث ایجاد تقوا در آن‌ها می‌شود.

منبع: فارس


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نزاع بین جوامع اسلامی از جهل امت به وجود می‌آید

آخــریـــن اخبـــــار