دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶,Feb 26 2018
کارگاه‌های مهارت‌آموزی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی لارستان راه اندازی شد

کارگاه‌های مهارت‌آموزی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی لارستان راه اندازی شد

با حضور فرماندار ویژه لارستان، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان و رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان، کارگاه‌ مهارت‌آموزی ویژه دانشجویان دختر در محل خوابگاه دانشگاه آزاد اسلامی لارستان راه اندازی گردید.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان،در این مراسم جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در سخنانی با قدردانی از واحد لارستان برای توجه به نیازها و ضروریات جامعه، گفت: امروز دانشگاه به حلقه مفقوده‌ بین مراکز علمی، حوزه کار و صنعت و نیازهای مردم توجه کرده است و ما اگر به عقب برگردیم فارغ التحصیلانی را که فقط یک حفظیات و تئوری‌هایی که هیچ سنخیتی با نیازهای جامعه ندارد، می‌بینیم.

وی ادامه داد: اگر این اقدامات در همه لایه‌های آموزشی از دبیرستان تا دانشگا‌ها صورت بگیرد، پیوندی بین صنعت با دانشگاه و نیازهای جامعه بوجود می‌آید و یقیناً فارغ التحصیلان ما هم آگاه به نیازهای جامعه می‌شوند و هم باعث ارائه خدمت به کشور و مردم خواهند بود.

جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان،خنج و گراش نیزگفت: حرکت بسیار خوبی انجام شده است و بی شک یکی از دردهایی که در جامعه وجود دارد این است که ما آموزش‌های تئوری و دور از مهارت به دانش آموزان و دانشجویان ارائه نمی‌کنیم و متأسفانه آنان در آینده به دلیل نداشتن مهارت‌ها در جامعه بیکار می‌شوند و همین امر باعث افزایش سطح توقع فرد و خانواده و فشار و نارضایتی اجتماعی می‌شود.

وی با بیان این نکته که ایجاد کارگاه‌های آموزشی برای دانش آموزان و دانشجویان برای آموختن مهارت‌ها لازم و ضروری است، خاطرنشان کرد: اگر اطراف را بررسی کنیم، امکانات و منابع خوبی داریم که می‌توانیم با خلاقیت و تدبیر از آنها به نحوی بهینه و شایسته استفاده کنیم و فعالیتی که با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و واحد لارستان برای آموزش دانشجویان واحد انجام گرفته است، می‌تواند برای دانش‌آموزان ما نیز انجام شود و بهتر است تا آموزش و پرورش هم برای مهارت دانش آموزان وارد عمل شود.

قدرت الله یادگاری فرد رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای لارستان هم با اعلام آمادگی برای ایجاد کارگاه‌های آموزشی، اظهار کرد: در این کارگاه‌ها از بهترین مدرسان برای آموزش دانشجویان دعوت شده است و امیدواریم که در آینده دانشجویانی با مهارت‌های کافی و لازم برای خدمت به جامعه پرورش یابند.

در ابتدای این مراسم هم مهدی مهدیزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان افزود: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال پایدار، واحد لارستان با برنامه‌ریزی‌های انجام شده با سازمان فنی و حرفه‌ای در صدد آموزش دانشجویان خود با مهارت‌های لازم برای حضور آنان در عرصه تولید و اشتغال بود که بحمدلله با کمک خیرین شهرستان این امر محقق شد.

وی ادامه داد: یکی از رسالت‌های دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد مهارت و تربیت فارغ التحصیلان متخصص و متعهد و ارتباط بین علوم و صنعت به منظور ایجاد اشتغال پایدار در جامعه است و این واحد نیز یکی از اهداف اصلی خود را آموزش و مهارت دانشجویان در کنار توجه به تحصیلات علمی آنان قرارداده است.

مهدی زاده از حرکت دانشگاه به سمت قراردادهای کاری با بنگاه‌های زود بازده و مشارکت بانیان خیر در این راستا خبرداد و گفت: در صدد هستیم با فعالیت‌های زیر ساختی و حضور خیرین با آموزش دانشجویان از ظرفیت‌های علمی و استادان دانشگاه نیز برای آموزش مدیران شهرستان استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام عبدالله عباسی سرپرست حوزه دانشجویی و فرهنگی هم بیان کرد:  این کارگاه‌ها با حمایت عادل شجاع، عبدالحمید مرادی و یعقوب حسنی از خیرین منطقه لارستان، مساعدت سازمان فنی و حرفه‌ای شهرستان و واحد لارستان به منظور آموزش دانشجویان خواهر در مهارت‌های خیاطی، آشپزی و آرایشگری در خوابگاه دانشجویی خواهران راه‌اندازی شده است و خوشبختانه در مرحله اول اطلاع رسانی به دانشجویان استقبال خوبی از این کارگاه انجام شده است که امیدواریم در آینده فازهای بعدی کارگاه افتتاح شود.

 

 


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کارگاه‌های مهارت‌آموزی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی لارستان راه اندازی شد

آخــریـــن اخبـــــار