يكشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶,Feb 18 2018
اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزی فرهنگ شهروندی در لارستان برگزار شد با حضور دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی

اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزی فرهنگ شهروندی در لارستان برگزار شد

اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزی فرهنگ شهروندی با حضور دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی، فرماندار ویژه لارستان ، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ، شهردار و اعضاء شورای اسلامی شهر،مسئولین، دانش آموزان و قشرهای مختلف مردم در لارستان برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش لادستان به نقل از روابط عمومی فرمانداری لارستان؛در این مراسم جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان خطاب به  دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی اظهار داشت: بسیاری از زیر ساخت های شهرستان لارستان توسط مردم و خیرین ایجاد شده است.

 

 وی ادامه داد: لارستان از جمله شهرستانهایی است که از منابع نفت و گاز برخوردار نیست و حتی ناملایمات شدید جوی و آب و هوایی را تحمل می کند، اما به همت مردان نیک اندیش و نیکوکاری که در دل خود جای داده است از جمله شهرستانهایی است که ارز آوری زیادی را برای کشور داشته است و اکثر اقدامات و زیر ساخت هایی که ایجاد شده است برخورداری از آن فرهنگ بالا و غنای فرهنگی و پشتکار بالایی که مردم این منطقه دارند؛ است.

 

حسنی تصریح کرد: غنای فرهنگی مردم و خیرین لارستانی به مراتب از غنای اقتصادی آنها بالاتر است و شاید آن غنای فرهنگی مبتنی بر ارزشهای انسانی و اسلامی بوده است، والا سرمایه گذاران زیادی در اقصی نقاط کشور هستند اما غنای فرهنگی مردم لارستان ، این خود کفائی را در همه عرصه ها برای کشور به ارمغان آورده است.

 

فرماندار ویژه لارستان ضمن ارائه گزارشی از پروژه های افتتاح شده در منطقه لارستان اظهار کرد: طرح هایی که در دهه فجر امسال در لارستان افتتاح شد، با مشارکت دولت و خیرین انجام گرفته است.

معاون استاندار فارس تاکید کرد: در کنار افتتاح پروژه ها در دهه فجر، بیش از 900  برنامه  فرهنگی هم در کل شهرستان اجرا گردیده است.حسنی در خاتمه ضمن ستودن برگزار کنندگان این جشنواره از اجرای طرح آموزشی فرهنگ شهروندی در لارستان ابراز خرسندی نمود.

 

دکتر الهام امین زاده دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی نیز در سخنانی ضمن ستودن برگزارکنندگان جشنواره اظهار کرد: بنده به استان های مختلفی سفر کرده ام و همایش های متنوعی دیده ام اما جشنواره ای به این جامعی و کاملی جایی ندیده ام. همه چیز در سطح عالی و حرفه ای است از تیزرها و کلیپ ها تا سرود و تمام مقدماتی که برای برگزاری جشنواره انجام شده است.

 

وی افزود: پیشنهاد می کنم که این همایش به  همایش ملی فرهنگ شهروندی تبدیل و به صورت سالانه در تمام کشور برگزار شود.دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: در دل فرهنگ شهروندی هم حقوق وجود دارد و هم مسئولیت؛ به عنوان نمونه هیچ کس نمی تواند بگوید من حق آزادی دارم اما در یک اتوبان به صورت خلاف رانندگی کند.

 

امین زاده تصریح کرد: مهم ترین شعار ما در انقلاب، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود که این خود نوعی حقوق شهروندی به شمار می آید.عضو هیئت علمی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: طرح فرهنگ شهروندی کار خود را آغاز کرده تا حقوق اجتماعی مردم را مدنظر قرار دهد و به خواسته هایشان رسیدگی شود؛ اما این موضوع تنها حقوق نیست بلکه در دل خود مسئولیت نیز دارد که از جمله آن می توان به همدلی و همکاری با مسئولان، احترام به حریم یکدیگر، احترام به قوانین انضباطی و مقررات راهنمایی و رانندگی اشاره کرد.

 

وی گفت: حقوق شهروندی متعلق به همه دولت هاست و هر دولتی باید خود را ملزم به اجرای آن کند؛ به عبارت دیگر حق الناس را رعایت کند و افراط نداشته باشد.

 

دکتر جمشید جعفرپور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نیز با تاکید بر اینکه برگزاری چنین جشنواره ای کار بسیار بزرگی است گفت: این جشنواره در حد برنامه هایی است که در تهران برگزار می شود و هر چند که منطقه لارستان از نظر بارندگی و شرایط آب و هوایی وضعیت خوبی ندارد اما نیروی انسانی جوان، با استعداد و فاخری دارد که باید قدرآن ها را بدانیم.

 

عبدالله محبی رئیس شورای اسلامی شهر لار نیز با تاکید بر اینکه آموزش حرف اول را در هر زمینه ای می زند اظهار کرد: آموزش را باید از مدارس، دانشگاه ها و مساجد شروع کنیم تا در کنار آن، احترام به یکدیگر، در کنار هم بودن و درست عمل کردن را در قالب فرهنگ شهروندی بیاموزیم.

 

محسن زارع مدیر جشنواره و معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری لار نیز گزارشی از تدوین طرح آرمان شهر، آموزش در مدارس، برگزاری کارگاه های آموزشی فرهنگی هنری با موضوعات زیر شاخه فرهنگ شهروندی با مشارکت کارشناسان ادارات و ارگان های مختلف شهرستان ارائه نمود.

 

وی با تاکید بر اینکه تمام آثاری که به دبیرخانه نخستین جشنواره فرهنگ شهروندی ارسال شد توسط دانش آموزان تولید شده است؛ادامه داد: آثار دریافتی شامل ۱۱۰۷ قطعه عکس، ۳۷ عنوان فیلم کوتاه، 78 اثر ادبی و نزدیک به ۴۵9 اثر در حوزه هنرهای تجسمی بوده است.

در ادامه، آراء هیئت داوران بخش های مختلف قرائت شد و دانش آموزان برگزیده با حضور بر صحنه جوایز خود را از دستان مسئولین دریافت نمودند.

اضافه می گردد اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزی فرهنگ شهروندی که حاصل همکاری فرهنگسرای مرتضوی وابسته به حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری لار و پژوهش سرای دانش آموزی اداره آموزش و پرورش لارستان با مشارکت ادارات و ارگان ها در لارستان برگزار شد.


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزی فرهنگ شهروندی در لارستان برگزار شد

آخــریـــن اخبـــــار