شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷,Mar 24 2018
تبدیل شدن «جهرم» به قطب درمانی جنوب کشور افتتاح 41 طرح عمرانی سلامت در جهرم؛

تبدیل شدن «جهرم» به قطب درمانی جنوب کشور

معاون امور حقوقی وزیر بهداشت با اشاره به گام بلند جهرم در ارائه خدمات پزشکی در جنوب کشور گفت: در توسعه بهداشت و درمان نسبت به دانشگاه‌های هم تيپ خود جايگاه برتر دارد و روندی صعودی داشته است.

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش لادستان به نقل از فارس، ابراهیم گلمکانی ظهر امروز در همایش عمران سلامت شهرستان جهرم با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی جهرم تبدیل با یک کارگاه سازندگی زیرساخت‌های حوزه سلامت شده است٬ اظهار داشت: زیرساخت‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی جهرم به خوبی رشد پیدا کرده و آینده بسیار خوبی را برای حوزه سلامت در شهرستان جهرم و استان فارس شاهد هستیم.

 

وی افزود: در دانشگاه‌های سطح کشور پروژه‌های متعدد درحال اجرا است و جهرم از تمامی دانشگاه‌ها پیشی گرفته‌ است.

 

معاون وزیر بهداشت دستاوردهای حوزه سلامت را جهرم نتیجه پیگیری‌های مسؤولان شهرستان و ظرفیت خیران دانست و بیان کرد: در حوزه خیرین نتوانسته‌ایم به خوبی عمل کنیم اما در جهرم به خوبی از این ظرفیت استفاده شده که در سرعت بخشیدن به پروژه‌ها همت گمارده‌اند.

 

گلمکانی افزود: ظرفیت خیران باید به کمک نظام سلامت آمده و جهرم می‌تواند الگویی برای کشور باشد.

 

معاون وزیر بهداشت میانگین تخت‌های بیمارستانی در کشور را 1.4 دهم تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت دانست و خاطرنشان کرد: جهرم این میانگین را دارا بوده و بیمارستان ۳۱۰ تختخوابی این شهر٬ بسیار سریعتر٬ جهرم را به حد نهایی چشم‌انداز ۱۴۰۴ می‌رساند.

 

وی با اشاره به اینکه جهرم دارای ظرفیت‌هایی است که خدمات حوزه درمان و سلامت را علاوه بر شهرستان به استان فارس نیز ارائه می‌دهد، بیان کرد: در توسعه بهداشت و درمان این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های هم تیپ خود جایگاه برتر دارد و روندی صعودی داشته است.

 

 امام جمعه جهرم نیز در این همایش گفت:  نقش ملی دانشگاه علوم پزشکی جهرم در آمایش سرزمین بسیار مهم است که می بایست این مهم شکل گیرد.

 

آیت‌الله لطف‌الله دژکام نقش دولت و خیرین را در توسعه پروژه‌های دانشگاه بسیار مهم دانست و  گفت: بدون حمایت و حضور خیرین، توسعه پروژه‌های بهداشت و سلامت دانشگاه علوم پزشکی جهرم امکان پذیر نبود.

 

علیرضا صحرائیان فرماندار ویژه جهرم نیز درسخنانی با بیان اینکه 50 تا 60 درصد مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی و بیمارستان‌های این شهرستان غیربومی هستند گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های این شهرستان و فعالیت فرودگاه و قرار گرفتن این شهرستان در مسیرهای مواصلاتی شیراز- لار و بندرعباس، جهرم می‌تواند قطب درمان جنوب کشور باشد.


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبدیل شدن «جهرم» به قطب درمانی جنوب کشور

آخــریـــن اخبـــــار