پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ , 1 Sep 2016
۷۰
درسایه سکوت مرگبار دموکراسی غربی صورت گرفت؛
کشتار فجیع مسلمانان میانمار توسط بودائیان+عکس های فجیع
کشتار فجیع مسلمانان میانمار توسط بودائیان+عکس های فجیع
 
فاجعه کشتار بیش از 20 هزار نفر از مردم میانمار و تجاوز به بیش از 5 هزار زن مسلمان توسط افراطیون بودایی که در بایکوت کامل خبری رسانه‌های غربی به وقوع پیوسته است، محدود به یک نزاع فرقه‌ای نبوده و بنا بر گزارشات، در راستای تلاش دولت میانمار برای اصلاحات مد نظر امریکا و پس از سفر کلینتون به این کشور اتفاق افتاده است.

 امریکا در شرایطی یک بحران بزرگ جهانی را به بهانه آنچه کشتارهای گسترده در سوریه می‌خواند به وجود آورده که بررسی‌های رسانه‌ای حاکی از نقش اصلی و پشت پرده این کشور در کشتارهای اخیر میانمار آنهم پس از سفر چند روز قبل هیلاری کلینتون به این کشور است. کشتارهایی که کاملا از سوی دولت حمایت می‌شده و در وسعتی به مراتب بزرگتر از فاجعه‌ای چون کشتار روستای حوله سوریه، با سکوت و بایکوت جدی رسانه‌های غربی روبرو شده است.

به گزارش رجانیوز، فاجعه کشتار بیش از 20 هزار نفر از مردم میانمار و تجاوز به بیش از 5 هزار زن مسلمان توسط افراطیون بودایی که در بایکوت کامل خبری رسانه‌های غربی به وقوع پیوسته است، محدود به یک نزاع فرقه‌ای نبوده و بنا بر گزارشات، در راستای تلاش دولت میانمار برای اصلاحات مد نظر امریکا و پس از سفر کلینتون به این کشور اتفاق افتاده است.

این در حالی است که چندی پیش کشته شدن نزدیک به صد نفر در روستای حوله در مرز سوریه آنهم نه به دست دولت سوریه بلکه در نتیجه حملات تروریستی به این منطقه، یک بحران جهانی را رقم زده و حتی موضوع را به شورای امنیت سازمان ملل متحد کشاند.

 کشتار وسیع مسلمانان میانمار که برخی رسانه‌ها آن را هولوکاست واقعی مسلمانان نامیده‌اند، ظاهرا تنها به دلیل درگیری‌های فرقه‌ای به وجود نیامده و این امکان پس از اجرای اصلاحات مد نظر دولت امریکا توسط دولت میانمار برای بودائیان تندرو آنهم پس از سفر چند روز گذشته کلینتون به این کشور فراهم شده است.ماجرا از این قرار است که دولت میانمار بنابر ادعای غربی‌ها به علت نقض حقوق بشر آنهم در رابطه با بودائیان، بیش از چند دهه است که مورد تحریم اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است. اما در پی فشار بر دولت میانمار، بان کی مون سه سفر پی در پی به این کشور داشت و از دولت این کشور خواست اصلاحاتی در زمینه رعایت حقوق بشر انجام دهند.

پس از مذاکرات انجام گرفته دولت میانمار متعهد که اصلاحاتی را در زمینه رعایت حقوق بشر انجام دهد. از آن زمان بود که قوانینی بر ضد مسلمانان به تصویب رسید و کشتار مسلمانان توسط بودائیان افراطی آغاز گردید. پس از این کشتار بود که بان کی مون اعلام کرد جهان باید پاسخ خواسته ملت میانمار برای دستیابی به دموکراسی و پیشرفت را بدهد و تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور را لغو کند.

وی طی سخنرانی در پارلمان میانمار همچنین خواستار کمک غرب به این کشور آسیای جنوب شرقی برای تکمیل اصلاحات مذکور شد. کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز با اشاره به تصمیم گیری وزرای خارجه این اتحادیه درباره میانمار از لغو تحریمها علیه این کشور خبر داد. اشتون اصلاحات دموکراتیک در میانمار دلیل لغو تحریمها علیه این کشور خواند.

 

رئیس جمهوری آمریکا از آنچه اصلاحات در میانمار نامید، حمایت کرد و دستور تسهیل تحریم ها علیه میانمار را صادر کرد. در بیانیه اوباما همچنين آمده است: «کاهش تحریم‌ها نشانه‌اي روشن در حمایت ما از اصلاحات است و مشوق‌های فوری برای اصلاح‌طلبان و فواید قابل توجه برای مردم ميانمار به همراه می‌آورد.»

اما سفر چند روز قبل هیلاری کلینتون به میانمار در مسیر سفرش به قاهره و دیدار با مرسی، تیر خلاص اصلاحات غربی بر پیکر مسلمانان این کشور بود. محور اصلی سفر کلینتون به میانمار بهبود مناسبات امریکا و میانمار اعلام شد و وزیر خارجه آمریکا در دیدار با تین سین، رئیس جمهوری میانمار از دولت این کشور خواست به اصلاحات در این کشور ادامه بدهند تا ثابت کنند که با جامعه جهانی همراه هستند.

پس از این دیدار  تین سین در یک سخنرانی اعلام کرد: مسلمانان روهینگیا باید از کشور اخراج و به اردوگاه‌های پناهندگان سازمان ملل منتقل شوند.

دولت میانمار همچنین به صورت رسمی دستور داد که مسلمانان دیگر حق بنا کردن مساجد جدید یا ترمیم مساجد قدیمی را ندارند. همین مصوبه کافی بود تا افراطیون بودایی و هندی نزدیک به ۷۲ مسجد را ویران کنند. خشونت‌ها به دنبال حمله به یک اتوبوس حامل مسلمانان در استان راخین کلید خورد و ‍پس از آن از ابتدای فوریه گروه‌های افراطی بودایی، با حمایت و همراهی پلیس و ارتش دست به کشتار گسترده و آتش زدن دهکده ها و مساجد و فراری دادن مسلمانان زدند. دولت میانمار در اقدامی هماهنگ از ورود گروه های امدادی و رسانه های بین المللی به این منطقه جلوگیری کرد و در سکوت مجامع بین المللی نسل کشی گسترده آغاز شد.

فضاسازی سنگین کشورهایی همچون امریکا و کشورهای کوچکتری همچون ترکیه در ابراز نگرانی از وضعیت حقوق بشر و کشتار انسان‌ها در حوادثی همچون حادثه روستای حوله با حداکثر 115 قربانی، در کنار زمینه‌سازی و چراغ سبز به کشتارهایی چند ده هزار نفری مسلمانان در کشوری چون میانمار و سکوت رسانه‌ای در این باره باز هم ماجرای تکراری عدم صداقت در دفاع از حقوق بشر را به صدر تحلیل‌ها آورده است. و این در حالی است که جان انسان‌ها در هر جای دنیا محترم است خواه سوریه و خواه میانمار.

 


 

سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۵۰
کد مطلب: 3429
Share/Save/Bookmark
۱۳۹۳-۰۵-۱۱ ۱۸:۳۵:۰۳
 
سمیه حادسه ای وحشت ناکی بوده و اونایی ک اینو میبینن فقت میتونن ساکت بمونن همین.همتونو دوست دارم
۱۳۹۳-۰۵-۱۱ ۱۸:۳۴:۴۲
 
سمیه حادسه ای وحشت ناکی بوده و اونایی ک اینو میبینن فقت میتونن ساکت بمونن همین.همتونو دوست دارم
حامد
۱۳۹۳-۰۳-۱۴ ۱۸:۳۱:۱۰
 
خاك بر سره امريكا كه فقط وفقط ادعا داره خاك بر سره حقوق بشر كه فقط زره زيادى ميزنه لعنت خدا بر هرچى حرامزاده بوداييه يه مشت حيوون دور هم جمع شدن دارن درباره دنيا تصميم ميگيرن از جمله اوباما . مگه اينها انسان نيستند اصلا مسلمان يا دين ديگه اى حقوق بشر چه غلطى ميكنه مرگ بر امريكا ى حرامزاده حامد از ايران
کسی که از انسان بودنش ننگ دارد
۱۳۹۳-۰۲-۰۱ ۱۴:۵۶:۰۷
 
ننگ برکسانی که بخاطر منفعت طلبی مهر سکوت بر زبانشان میزنند مگر اینها هم مسلمان نیستند
بی نام
۱۳۹۳-۰۱-۳۰ ۲۰:۱۷:۵۰
 
چرا بعضی از نظرها را روی سایت نمی زنید.یعنی اینقدر بد بود.؟
yasin
۱۳۹۳-۰۱-۲۹ ۲۳:۵۰:۱۷
 
لا اله الا الله
بر شرف و زاتتون لعنت ،چیزی که شما دنبالش هستید دنیایی عاری از مسلمان هاست
که به کلام مقدس خدا هرگز محقق نخواهد شد.
اللهم عجل لولیک الفرج
فاطمه
۱۳۹۳-۰۱-۲۶ ۱۷:۱۳:۰۴
 
به کدامین گناه؟؟
چه راحت زندگی میکنم وادعای مسلمانی میکنم!!!!چه صبری داره خدا!!!وچقدر بیتفاوتم من مسلمان!!در اوج آسایش از زمینو آسمون مینالیم!!بودایی ها با جانداران آسیب نمیزنن!!اشکالی نداره اخه اینا جزو جانداران کره زمین نیستند!مفهوم شیطان بزرگ رو دیدم وحمایت از حقوق بشر البته بشری که جزو موجودات ای کره باشه!!!!!!
اسلام مظلوم
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۶:۵۳:۴۳
 
لطفا یه مقدار از کمک به فلسطین و سوریه کم کنید به این بد بختا بدید شاید اینا جزو مسلمونا نیستن چون منفعتی براتون نداره
اسلام مظلوم
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۶:۵۳:۲۴
 
لطفا یه مقدار از کمک به فلسطین و سوریه کم کنید به این بد بختا بدید شاید اینا جزو مسلمونا نیستن چون منفعتی براتون نداره
مهدی
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۲:۴۲:۱۳
 
مرگ بربوداییت وامریکاچرامسلمانان جهان هیچ کاری نمی کنند این وهابیون ادم کش بروند قدرت خودشان را به انها نشان بدهند نه به مسلمانان
مهدی
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۲:۳۶:۰۱
 
مرگ بربوداییت وامریکا
امیر
۱۳۹۲-۱۲-۲۶ ۲۲:۱۶:۵۵
 
از بوداییت بعید بود دینی که تبلیغ به نکشتن هیچ موجدی می کند
زهره
۱۳۹۲-۱۲-۱۹ ۱۳:۴۹:۵۹
 
وحشتناکه... این کارا فقط از دست اشرف مخلوقات بر میاد... این مدافعین حقوق حیوانات کجا هستن؟ من از انسان بودنم شرم دارم...
مریم
۱۳۹۲-۱۱-۱۲ ۲۳:۴۷:۰۶
 
خیلی وحشتناک و دلسوز بود
کامران
۱۳۹۲-۱۱-۰۴ ۱۹:۵۵:۱۰
 
همه باید کمک کنیم تا مسلمانان میانمار نجات پیدا کنند دولت عربستان به جای کشتن مردم مسلمان سوریه و عراق بهتر است یک نگاهی هم به میانمار کند...